Arap Makyajı

Son dönemlerde oldukça yaygın bir hale gelen Arap Makyajı bayanlar arasında da bir fenomen olma yolunda ilerliyor diyebiliriz.

Zaman içerisinde görsel iletişim araçlarının armasına bağlı olarak mesafeler ortadan kalkarken dünyanın bir ucundaki kadınlar ülkemizde yeni bir makyaj akımı başlatabiliyorlar.

Arap Makyajı

Adına Arap Makyajı denilen bu makyaj türü de Arabistan ve çevresindeki Arap halklarının yaptıkları makyajdan esinlenilerek ülkemizde yapılmaya başlanılan bir makyaj türü.

TV vs. Arap Makyajı Gibi kanallar üzerinden Arap kadınlarına bakanlarınız görmüştürler, özellikle göz çevresinde yoğunlaşan aşırı bir makyaj merakı vardır bu bölgelerde.

Sanırım sadece göz bölgelerinin açık olması sebebiyle ve göz yapılarının buna uygun olmasına bağlı olarak bu tarz bir makyaj stilini benimsemişlerdir. Ancak bu stil zaman içerisinde ülkemizde de benimsenerek kullanılmaya başlanmıştır.

arap makyajı nasıl yapılır

Açık konuşmak gerekirse bazı göz yapılarında çok güzel ve alımlı duran bu makyaj türü bazı göz yapılarında ise abartı ve uzaklaştırıcı bir etki yaratabilmektedir. Bunun sebebi ise makyajın yapısı gereği kullanılan renkler ve bunların yoğunluğudur.

Aşağıdaki resimlerden de göreceğiniz üzere sadece gözler üzerinde yoğunlaşması sebebiyle dudaklar ve burun gibi bazı organlar biraz daha dışlanmış ve makyajın ikinci aşamasında kalmış olacaktır. Buna bağlı olarak dudak yapılarını sevenlerin veya burunlarının ilgi çekici olduğunu düşünenlerin pek fazla tercih etmesini önermediğimiz bir makyaj türüdür.

Doğal bir görünüm peşinde koşanların, daha soft bir makyaj türü benimseyenlerin, boyadan fazla haz almayanların daha az yapmaları gereken bir makyaj türü olmakla beraber bazı özel günlerde ve iddialı elbiselerle birlikte de oldukça başarılı bir sonuç verebilecek bir makyaj türüdür.

Ülkemizde yeni yeni belirginleşmeye başlamasına ve pek fazla bilinmemesine bağlı olarak sizlere genellikle Arap dünyasından örnekler vermeye çalıştık. Bu sayede dediğimiz gibi bir makyajın nasıl yapılacağını yazıyı bile okumaya gerek kalmadan anlamanızı sağlamak amacındayız.

Uzun lafın kısası. Arap Makyajı Oldukça iddialı ve bol boyalı bir makyaj olan Arap Makyajı bir anlamda başka noktalardan çok gözlere ilgi çekmeyi isteyen bayanların başvurabileceği, bir anlamda göz yapısı ile de oldukça alakadar olan bir makyaj türüdür…

Bir cevap yazın