Blackout Perde

Ev tekstilinin en önemli parçalarından birisi olan perdelerde değişim ve gelişim hızla sürüyor. Neredeyse her sezon, bir önceki sezona göre çok daha farklı tasarımlarda ve özelliklerde perde modeli karşımıza çıkıyor. Üstelik son dönemlerde imal edilen perde modelleri, klasik perdelerin kullanım amacından çok daha farklı amaçlara yönelik olarak kullanılıyor. Eski zamanlarda sadece gizliliğin korunması amaçlı kullanılan perdeler, yeni nesil tarafından ısı ve ses yalıtımıyla gölgelik amaçlı kullanılıyor. Dekorasyon olgusu da göz ardı edilmeden çok fonksiyonlu perde modelleri her daim revaçta. Yeni nesil perde modellerinden birisi olan blackout perde modelleri, özellikle karanlık olması istenen ortamlarda, güneş ışığının en etkili şekilde bloke edilmesini sağlıyor. Özelliğini kumaşından alan şık perdeler, geniş yelpazede renk ve desen seçeneğiyle popülaritesini giderek arttırıyor.

Dinlenmiş ve zinde bir vücut, elbette uyku kalitesiyle doğru orantılıdır. Huzurlu bir ortamda uyumanın vücut sağlığı konusundaki faydaları tartışılmaz. Uyku düzeninin sağlanmasında, blackout perdeler en pratik ve etkili çözüm oluyor. Ev içi blackout perde kullanımı genelde yatak ve bebek odaları için tercih ediliyor ancak kullanım alanı bununla sınırlı kalmıyor. Evinde sinema gecesi yapmak isteyenler için de, salonda kullanımı önemli derecede avantaj sağlıyor. Üretimde kullanılan özel kumaşlar ve ileri derecede teknolojik teknikler sayesinde ürünler şık bir görünüm kazanıyor. Blackout perdeler, özel kullanım amaçlarına yönelik olarak tasarlanmış ürünlerdir ve bu nedenle kumaş kalitesi işlevsellik açısından önem taşır. Hem mekanlarda istenen derecede karanlık ortam oluşturan, hem ses hem de ısı izolasyonu sağlayan blackout perde modeline ilgi, her geçen gün artıyor. 

Blackout perdeler, kornişe asılarak kullanıldığı gibi, rustiğe de asılabiliyor. Evlerin genel dekorasyonuna uyumlu olarak uygulanabilen sistem, düşük sıcaklıkta yıkanarak zahmetsizce temizlenebiliyor. Blackout perde sistemlerinin stop şekilde imal edilenleri de vardır. Hem daha kolay kullanım sağlayan em de kullanıldığı mekana görsel zenginlik katan stor perdelerin temizliği de, elektrik süpürgesi ve nemli bezle yapılabiliyor. Klasik fon perde ve güneşliklerden kat kat daha işlevsel olan blackout perdelerle, iş ve yaşam alanlarında konfor ve rahatlık arttırılabilir. 

Motorlu Perde Sistemleri

Add a Comment